T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / ÇUMRA - Türkmenkarahüyük Ortaokulu

Türkmenkarahüyük Ortaokulu

Telefon
(332) 453 58 36
Belgegeçer
(332)
WEB
http://turkmenkarahuyukoo.meb.k12.tr
Adres
Türkmenkarahüyük Mahallesi Çumra/Konya
Vizyon
Okulun her noktasını öğrenme alanı olarak kullanan ve çok yönlü eğitimi bireysel olarak yapan eğitici kadrosuyla, okul ortamında kazandığı edinimleri yaşantılarıyla ilişkilendiren ve iç disiplini yüksek öğrenciler yetiştirmek.
Misyon
Bilimsel düşünen, özgüven ve özsaygısı yüksek, insan haklarına saygılı, toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan, bu sorunlara çözüm üreten, barışçıl, aydın ve ileri görüşlü, entellektüel yönü gelişmiş, Türkçe’yi ve en az bir yabancı dili yaşamında etkin biçimde kullanan bireyler yetiştirmek. Öğrenme ortamına aktif katılımla öğrenmeyi içselleştirmiş ve öğrenmeye her zaman ihtiyaç duyan bireylerin yetişmesine katkı sağlayan eğitim kadrosuyla çalışmak. Herkesin öğrencisi olmak istediği, mezuniyet sonrasında da öğrencilik ruhunu ve birlikteliğini yaşatan bir okul olmak. Kurumun varoluş amacına değer katan çalışanlarda, kurumsal aidiyet kültürünü geliştirmek.
Başarılar
Okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonunda akademik alanda 10 öğrencisini Anadolu Sağlık, Anadolu ve Anadolu İmam Hatip Liselerine yerleştirme başarısını göstermiştir. Sportif alanda ise elde edilmesi zor başarılara imza atmıştır. 2014-2015 eğitim öğretim yılı il geneli atletizm müsabakalarına okulumuz adına yıldızlar kategorisinde katılan Cengizhan ŞAP gülle atmada il birinciliğini, Mustafa KAR cirit atmada il üçüncülüğünü, küçükler kategorisinde Aşır Ali BUĞDAY fırlatma topunda il birinciliğini kazanmıştır.
Öğretmen :8
Rehber Öğretmen :0
Öğrenci :59
Derslik :4
Müzik Sınıfı :0
Resim Sınıfı :0
BT Sınıfı :0
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :0
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :0
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :Normal
Yemekhane :0
Kantin :0
Revir:0
Bahçe :0
Saatler
8:30-15:10
Isınma
Kalorifer
Bağlantı
ADSL (8 Mbit)
Yabancı Dil
İngilizce
Lojman
0 -
Ulaşım
Konya il merkezinde ikamet eden öğretmenler okulumuza özel servis ile ulaşım sağlamaktadır. Çumra ilçe merkezinde ikamet eden öğretmenlerimiz ise kendi imkanları ile ulaşım sağlamaktadır.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Türkmenkarahüyük Mahallesinin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
İl Merkezine : 75 km İlçe Merkezine: 25 km
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Atletizm, Badminton, Masa Tenisi, Bocce
Bilimsel Etkinlikler
2014-2015 eğitim öğretim yılı: TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı okulumuz Fen Bilimleri öğretmeni Latife Nur CANAN koordinatörlüğünde Mayıs 2015´te başarı ile gerçekleştirilmiştir.
Proje Çalışmaları
2014-2015 eğitim öğretim yılı: Bu Benim Eserim proje yarışmasında 3 eser ile Bölge Finali
Yazdır